Kontaktujte nás:

+420 602 315 822
info@dkroubenky.cz

Technologie

Zdravé bydlení

Dřevo je jedinečný materiál v každém ročním období. V létě dům zůstává příjemně chladný, v zimě je dům útulně teplý. Je to z toho důvodu, že dřevo nemá tepelnou paměť. Vzhledem ke specifickým vlastnostem dřeva jsou roubené domy výborné pro zdravý způsob života a styl bydlení.

Dřevo dýchá, stará se o příjemné klima a vlhkost v místnostech v každém ročním období. Odbourává prach, což uvítají lidé, trpící alergiemi. Díky svým vlastnostem udržuje elektrostaticky neutrální prostředí s vyrovnaným mikroklimatem. Bydlení v roubence tedy s sebou nese mnoho pozitiv. Prostředí roubenbého domu je velmi příjemné, snadněji zde zrelaxujete, pozitivně vás ovlivní energie masivního dřeva, která zlepšuje rovnováhu těla a mysli.

 

Používané materiály

Na roubené konstrukce používáme kvalitní lepené hranoly BSH ze smrkového řeziva. BSH hranol je tvarově stabilní díky vícevrstvé konstrukci ze sušených hoblovaných lamel, které jsou slepeny ekologickými lepidly na bázi pryskyřice. Trámy se nekroutí, nepraskají a zaručují tvarovou stálost celého domu. Tímto se eliminuje sedání roubenky na minimum.

 

Příprava před výrobou

Návrh roubenky je dle projektové dokumentace a konzultace s Vámi, překreslen do tesařského softwaru Dietrich's nebo SEMA. V těchto programech je celá stavba navržena do posledního detailu, tedy včetně vrtání trámů pro rozvody elektroinstalace, ozdobného zakončení krokví atd. Společně si kompletní návrh projdeme a po Vašem odsouhlasení, se teprve může začít s výrobou. Nikdy tedy nedojde k tomu, že reálně postavená stavba nebude odpovídat Vaší představě.

 

Výroba

Celá výroba našich roubenek je prováděna na automatizovaném dřevoobráběcím stroji K2 Hundegger, který zaručuje milimetrovou přesnost opracování, čímž je dosaženo vysokého standardu kvality. Výroba roubenky ve výrobní hale, velikosti běžného domu, trvá přibližně 10 dní.

 

Montáž

Díky použité technologii a přesné výrobní dokumentaci, trvá montáž roubenky u Vás 2-3 týdny od návozu materiálu. V  případě, že si od nás objednáte hrubou stavbu, tedy kompletní smontovanou tesařkou konstrukci roubenky a dokončení stavby si provádíte svépomocí nebo s jinou firmou, obdržíte od nás knihu detailů, v které najdete přesný návod jak správně pokračovat v díle.

 

Projektová dokumentace pro stavební povolení

V případě, že nemáte vlastní projekt, zajistíme pro Vás zpracování kompletní projektové dokumentace. Projekt bude zpracován dle Vašich konkrétních požadavků a přání s ohledem na správné osazení na pozemek. V případě zájmu je možné nechat prvotně vypracovat studii od architekta, který může dodat návrhu další umělecký rozměr.