Kontaktujte nás:

+420 602 315 822
info@dkroubenky.cz

Reference

Bečva

Roubenka určená k trvalému bydlení – síla stěnového profilu je 240 mm. Na stavbu byl použit kompletně opracovaný profil natřený předem. Montáž této stavby trvala 5 dnů. Na krokve, kvůli pohledovosti krovu, je umístěna nadkrokevní izolace včetně sádrovláknité desky. Zde zákazník oceňuje minimální nároky a náklady na vytápění a příjemné klima v celé stavbě. Typ rohového spojení – tzv. Dovetail.

Generálním dodavatelem stavby byla firma Tesařství Krejčí Roman.
Ukázka:

Hluboká nad Vltavou

Roubenka v lese poblíž Hluboké nad Vltavou určená pro ubytování hostů. Roubený profil tl. 160 mm, dodatečné zateplení zevnitř tl. 100 mm (instalační předstěna). Strop řešen z řezaných hoblovaných trámů, vkládaných fošen a biodesky – zde šlo o imitaci překládaných prken na stropu se zárukou, že podlaha nebude vrzat. Rohový spoj – Tirolský zámek s velkým přesahem.

Generální dodavatelem byla firma Lesostavby Třeboň.
Ukázka:

Soumarský most

Tato roubenka bude sloužit jako turistické informační centrum v malebné Šumavě. Síla stěny u této stavby je 200 mm s kompletně provedenou přípravou pro elektrorozvody, žádné dodatečné zateplení. Roubení opracováno na stroji Hundegger K2i a na stavbu dovezeno již s finální povrchovou úpravou. Krytinu jsme kvůli údržbě prováděli z plechové krytiny. Terasa kolem centra je ze sibiřského modřínu.

Generálním dodavatelem stavby byla firma Aubock s.r.o.
Ukázka:

Historická

V dnešní době už se tento druh /styl roubenky staví stále méně a méně. Proto byl projekt pro nás velkou výzvou. Roubenka je postavena ze 70 let starých trámů, tudíž již nedochází k sesychání a pracování dřeva. Mezi trámy je 4 cm mezera, která je vyplněna izolací a prostor je ohraničen pery z překližky. V rohu je použit typ spojení – tzv. Tirolský zámek.
Ukázka:

Skladovací prostor a pergola Čenkovice

Materiál pro zakládací práh a sloupy byl zvolen modřín, roubení je ze sušeného smrku s profilem pero/drážka.

Projekt a montáž pro firmu Medok s.r.o.

Ukázka:

Všeruby

Kombinace zděných stěn a roubení, patro rámová konstrukce. Tloušťka roubené stěny 280 mm.

Projekt a montáž pro firmu Medok s.r.o.

Ukázka: